• Телефон: +86 13380685544
 • Е-пошта: hinew@hinew-cn.com
  • Фејсбук
  • googleplus
  • Скопје
  • Твитер
  • YouTube

  Fuse Box,PCB Mount, 10A,250VAC, 5 x 20mm,Hot Silicone PBT, Brass

  Краток опис:

  PCB Mounts PCB mounts, or fuse holders, provide the installation hardware for a fuse. They are used in circuits to contain, protect and mount fuses. They are usually designed so that the wrong fuse cannot be placed in the mount, with a tab preventing accidental misuse. Product Name:Fuse Holder/ pcb fuse holder 5×20 model:H3-78 Voltage breakdown:AC2500 1minute  insulation resistance:DC 500V 100MΩ Min Rating: 10A 250VAC Temperature tolerance:-20℃ -150 ℃ Flammability class:UL94V0 Standar...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  PCB Mounts

  PCB mounts, or fuse holders, provide the installation hardware for a fuse. They are used in circuits to contain, protect and mount fuses. They are usually designed so that the wrong fuse cannot be placed in the mount, with a tab preventing accidental misuse.

  1. Product Name:Fuse Holder/ pcb fuse holder 5×20
  2. модел: H3-78
  3. дефект напон: AC2500 1 минута 
  4. i nsulation отпор: DC 500V 100MΩ мин
  5. Оценка: 10А 250VAC
  6. Температура толеранција: -20 ℃ -150 ℃
  7. Запаливост класа: UL94V0
  8. Стандард: IEC 60335-1-GB_9364.6-2001
  9. Сертификација: ISO9001, ROHS,
  10. Монтажа начини: инсталација песна
  11. Материјал: Жешка Силиконска PBT, месинг
  12. Меѓународниот Одобрување: CE, CQC, UL, VDE
  13. големина осигурувач: 5 * 20mm осигурувачи

  14 Примена: Се применуваат за сите електронски апарати, снабдувањето со електрична енергија и друга опрема

  H3-78

  H3-78-1


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !