• Телефон: +86 13380685544
 • Е-пошта: hinew@hinew-cn.com
  • Фејсбук
  • googleplus
  • Скопје
  • Твитер
  • YouTube

  automotive fuse holder panel mount,30 amp,300A | HINEW-H3-81

  Краток опис:

  automotive fuse holder panel mount,industrial fuse holder,automotive blade fuse holder;Maintain long-term relationships with hundreds of customers;Easy to install and replace, high quality and low price, welcome to buy


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Product Name:Waterproof fuse holder/Medium car fuse holder
  2. модел: H3-81
  3. дефект напон: AC1500 1 минута 
  4. отпор на изолација: DC 500V 100MΩ M
  5. Оценка: 30A 32VDC
  6. Температура толеранција: -30 ℃ -150 ℃
  7. Запаливост класа: UL94V0
  8. Стандард: IEC 60335-1-GB_9364.6-2001
  9. Сертификација: ISO9001, ROHS,
  10. Монтажа начини: Водач тип 
  11. Материјал: Жешка силикон, месинг.
  12. големина осигурач: Голем вметнете осигурач
  13. Примена: Се применуваат за сите автомобили, електрични автомобили, аудио и друга опрема

   

  1. asfw
  2. QRS

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !