• Telefon: +86 13380685544
 • E-mail: hinew@hinew-cn.com
  • facebook
  • googleplus
  • LinkedIn
  • Cicëroj
  • YouTube

  Fuse Box,PCB Mount, 10A,250VAC, 5 x 20mm,Hot Silicone PBT, Brass

  Përshkrim i shkurtër:

  PCB Mounts PCB mounts, or fuse holders, provide the installation hardware for a fuse. They are used in circuits to contain, protect and mount fuses. They are usually designed so that the wrong fuse cannot be placed in the mount, with a tab preventing accidental misuse. Product Name:Fuse Holder/ pcb fuse holder 5×20 model:H3-78 Voltage breakdown:AC2500 1minute  insulation resistance:DC 500V 100MΩ Min Rating: 10A 250VAC Temperature tolerance:-20℃ -150 ℃ Flammability class:UL94V0 Standar...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  PCB Mounts

  PCB mounts, or fuse holders, provide the installation hardware for a fuse. They are used in circuits to contain, protect and mount fuses. They are usually designed so that the wrong fuse cannot be placed in the mount, with a tab preventing accidental misuse.

  1. Product Name:Fuse Holder/ pcb fuse holder 5×20
  2. Modeli: H3-78
  3. Ndarja sipas Tensionit: AC2500 1minute 
  4. Unë nsulation rezistencë: DC 500V 100MΩ Min
  5. Rating: 10A 250VAC
  6. toleranca temperatura: -20 ℃ -150 ℃
  7. Klasa e Ndezshmëri: UL94V0
  8. Standard: IEC 60335-1-GB_9364.6-2001
  9. Certifikimi: ISO9001, RoHS,
  10. Montimi mënyra: Instalimi Track
  11. Materiali: Hot Silicone PBT, tunxh
  12. Miratimet International: CE, CQC, UL, VDE
  13. Madhësia Fuse: 5 * 20mm Fuse

  14, Aplikimi: zbatueshëm për të gjitha pajisjet elektronike, furnizimin me energji elektrike dhe pajisje të tjera

  H3-78

  H3-78-1


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !