Држач на осигурувачи за монтирање на панел 6х30мм, 10 засилувачи, 250v, H3-13G | HINEW - Кина Хуижоу Хинев електрик

Држач на осигурувачи за монтирање на панел 6х30мм, 10 засилувачи, 250v, H3-13G | HINEW

Краток опис:

Овие држачи на монтирање на панел осигурач носителот  се компатибилни со држач за тркалезни осигурувачи. Тие се користат со осигурувачи од класа CC за да обезбедат заштита од прекумерна струја на гранки кола, контролни кола, осветлување, трансформатори и општи оптоварувања. Тие се користат со мигет осигурувачи за дополнување на примарниот осигурувач или прекинувач за гранки и обезбедуваат резервна заштита од прекумерна струја за осветлување, електромагнетни напори, мотори и трансформаторски кола.

Држачот за осигурувачи на панел е достапен во Hinew Electronics. Hinew нуди инвентар, цени и листи со податоци за држачот за осигурувачи на панелот. Доколку сте заинтересирани за овој производ, контактирајте не и ќе ви дадеме детални информации за производот.


 • Монтирање на панел за ефтин држач:
 • Па и висока контрола на квалитетот:
 • Брза испорака:
 • Дизајните и логоата на клиентите се добредојдени:
 • Конкурентни цени:
 • детали за производот

  Тагови производ

  Hinew International Company Limited се кинески водечки производител и дистрибутер во електронски компоненти. Можеме да понудиме квалитетни производи по многу конкурентна цена за електронски компоненти, како и најдобра услуга, во навремена достава, прифатлива мала нарачка, итн.

  Предност на нашата компанија:

  1. Производство на сигурност

  2. добро искусен инженер за истражување и развој

  3. Ефективен работен тим

  4. Агресивна цена

  5. Постојани нови производи

  Не двоумете се, испратете ни е-пошта веднаш сега. Getе го добиете вашето најдобро решение.

  Апликација:

  Тие се широко користени во апарати за домаќинство, електрична сила, телекомуникации, машински алат, садови, текстил, печатење, машина за рударство, мустички инструмент итн.

  Други:

  Ве молиме, informубезно информирајте не за кои предмети сте заинтересирани, а најдобрата цена ќе ви биде дадена по приемот на вашето ново побрзо истражување.

  Какви било прашања во врска со повеќе предмети, слободно контактирајте не.

  Искрено очекуваме да воспоставиме соработка со вас.

  Проверете го нашиот држач за осигурувачи ако мислите дека панел осигурувач е токму тоа што го барате!

  Спецификации

  Електрични карактеристики Вредност
  Име на марка ПРЕГЛЕД
  Модел H3-13G
  Тип Држач на осигурувачи за монтирање на панел
  Номинална струја 10А
  Оценет напон: 250В
  Големина на осигурувачот: 6х30мм
  материјал Бакелит
  Боја Црно

  https://www.hzhinew.com/6x30mm10-amp-panel-mount-fuse-holder250vh3-13g-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/6x30mm10-amp-panel-mount-fuse-holder250vh3-13g-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/6x30mm10-amp-panel-mount-fuse-holder250vh3-13g-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/6x30mm10-amp-panel-mount-fuse-holder250vh3-13g-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/6x30mm10-amp-panel-mount-fuse-holder250vh3-13g-hinew-product/


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас