inline fuse holder 250v,waterproof | HINEW-H3-03A - China Huizhou Hinew Electric

inline fuse holder 250v,waterproof | HINEW-H3-03A

Краток опис:

5 amp inline fuse holder, inline fuse holder home depot, car inline fuse holder;Complete specifications and excellent quality


 • Монтирање на панел за ефтин држач:
 • Па и висока контрола на квалитетот:
 • Брза испорака:
 • Дизајните и логоата на клиентите се добредојдени:
 • Конкурентни цени:
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Product Name:Fuse Holder/fuse base
  2. model:H3-03A
  3. дефект напон: AC2500 1 минута 
  4. insulation resistance:DC 500V 100m ohm Min
  5. Rating:10A 250VAC
  6. Temperature tolerance:-20° C -150° C
  7. Запаливост класа: UL94V0
  8. Standard:IEC-60335-1 GB_9364.6-2001
  9. Certification:ISO9001, ROHS,
  10. Mounting Ways:lead type
  11. Material:Thermosetting silicone, brass.
  12. International Approvals:CE, CQC, UL,VDE
  13. Fuse size:5*20mm Fuse

  Примена: Се применуваат за сите автомобили, машини за перење, фрижидери, аудио и друга опремаH3-03A

  1. H3-03A-1

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас