Држач за осигурувачи на панел, 10а, 250v, 5x20mm, H3-54A | HINEW - Кина Хуижоу Хинев електрик

Држач за осигурувачи на панел, 10а, 250v, 5x20mm, H3-54A | HINEW

Краток опис:

Овие  носителот панел осигурач  се компатибилни со цилиндричен држач за осигурувачи. Тие се користат со осигурувачи од класа CC за да обезбедат заштита од прекумерна струја на гранки кола, контролни кола, осветлување, трансформатори и општи оптоварувања. Тие имаат прицврстување на панелот и овозможуваат замена на осигурувачи едноставно со одвојување на копчето. Покрај тоа, достапна е широк спектар за неколку големини на осигурувачи.

Носители на електрични осигурувачи: Индустриски и научни, Пазар со попуст Брза достава до прагот 100% безбедна мрежна исплата преку Интернет. Доколку сте iousубопитни за овој производ, контактирајте не и дека ќе ви понудиме детални информации за производот.


 • Монтирање на панел за ефтин држач:
 • Па и висока контрола на квалитетот:
 • Брза испорака:
 • Дизајните и логоата на клиентите се добредојдени:
 • Конкурентни цени:
 • детали за производот

  Тагови производ

  Овие  држачи за осигурувачи на панелот  се компатибилни со држачот за округли осигурувачи. Тие се користат со мигет осигурувачи за дополнување на примарниот осигурувач или прекинувач за гранки и обезбедуваат резервна заштита од прекумерна струја за осветлување, електромагнетни напори, мотори и трансформаторски кола.

  Апликации:

  Заштита на кола и компонента

  Електрични мотори

  Компресори

  Осветлување

  Електрични пумпи

  Насекаде, потребна е заштита на околината за заштита од околина за високи вибрации во индустријата за камиони и автобуси, земјоделство, градежништво, морски објекти и специјални возила. Држачот на осигурувачи монтиран на панел е едноставен уред кој работи исклучително важна работа Тие обезбедуваат куќиште за осигурувач кој може да дејствува како безбедносен уред во струјното коло за струја кога товарите на напојувањето го надминуваат безбедното ниво за електронски компоненти. Проверете го нашиот држач за осигурувачи ако мислите дека Држач на осигурувачи за ножеви на панеле токму тоа што го барате!

  Спецификации

  Електрични карактеристики Вредност
  Име на марка ПРЕГЛЕД
  Модел H3-54A
  Тип Држач на осигурувачи за монтирање на панел
  Номинална струја 10А
  Оценет напон: 250В
  Големина на осигурувачот: 5х20мм
  материјал PBT
  Боја Црно

  Табела со податоци за држачот на осигурувачи за монтирање на панел H3-54A

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder10a250v5x20mmh3-54a-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder10a250v5x20mmh3-54a-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder10a250v5x20mmh3-54a-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder10a250v5x20mmh3-54a-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder10a250v5x20mmh3-54a-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder10a250v5x20mmh3-54a-hinew-product/


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас