Држач за осигурувачи на панел, 30a, 250v, 6x30mm, H3-14 | HINEW - Кина Хуижоу Хинев електрик

Држач за осигурувачи на панел, 30a, 250v, 6x30mm, H3-14 | HINEW

Краток опис:

Држач на осигурувачи на панел  ќе биде во една од двете форми; пластика или метал. Пластичните држачи на осигурувачи ќе бидат поевтини од нивните метални колеги. Држачите на пластични осигурувачи исто така можат да понудат светло, како што е показателот за издуван осигурувач, додека држачите за метални осигурувачи не. Тие имаат отстранлив капак за инсталирање и отстранување осигурувачи. Тие се користат со стаклени осигурувачи за заштита на ниско-струјни кола или керамички осигурувачи за заштита на високо-струјни кола. Навртката за заклучување го држи држачот на осигурувачот на панелот на место и вдлабнатото капаче за завртки го задржува осигурувачот за лесно вметнување и отстранување. Купувајте каде и да сте се, кога сакате. Купете производи преку Интернет од нашиот широк асортиман. Кликнете и соберете го купувањето во продавница или ќе ви го доставиме

 


 • Монтирање на панел за ефтин држач:
 • Па и висока контрола на квалитетот:
 • Брза испорака:
 • Дизајните и логоата на клиентите се добредојдени:
 • Конкурентни цени:
 • детали за производот

  Тагови производ

  Овие  носителот панел осигурач  се компатибилни со држачот за округли осигурувачи. Тие се користат со осигурувачи од класа CC за да обезбедат заштита од прекумерна струја на гранки кола, контролни кола, осветлување, трансформатори и општи оптоварувања. Тие се користат со мигет осигурувачи за дополнување на примарниот осигурувач или прекинувач за гранки и обезбедуваат резервна заштита од прекумерна струја за осветлување, електромагнетни напори, мотори и трансформаторски кола.

  Апликации:

  Заштита на кола и компонента

  Електрични мотори

  Компресори

  Осветлување

  Електрични пумпи

  Насекаде е потребна заштита на околината за заштита од околина за високи апликации на вибрации во индустријата за камиони и автобуси, земјоделство, градежништво, морски и специјални возила.

  Проверете го нашиот држач за осигурувачи ако мислите дека Носач на осигурувачи 10x38mm е токму тоа што го барате!

  Спецификации

  Електрични карактеристики Вредност
  Име на марка ПРЕГЛЕД
  Модел H3-14
  Тип Држач на осигурувачи за монтирање на панел
  Номинална струја 30А
  Оценет напон: 250В
  Големина на осигурувачот: 6х30мм
  материјал PBT
  Боја Црно

  Табеларница за држачот на осигурувачи на панелот H3-14

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder30a250v6x30mmh3-14-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder30a250v6x30mmh3-14-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder30a250v6x30mmh3-14-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder30a250v6x30mmh3-14-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder30a250v6x30mmh3-14-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder30a250v6x30mmh3-14-hinew-product/

  https://www.hzhinew.com/panel-fuse-holder30a250v6x30mmh3-14-hinew-product/


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас